NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


sobota, 17 września 2016

Mandaryn... przeciętna chińszczyzna

Mandaryn jest osiedlowym, gdańskim lokalem specjalizującym się w daniach kuchni orientalnej. Nowoczesny wystrój (czarne ściany, czarne stoły na masywnych chromowanych nogach) trochę, w moim odczuciu, nie pasuje do tradycyjnej kuchni orientu.

Karta jest dosyć krótka, a ceny przystępne. W menu znajdziemy kilka odmian ramenu, gotowe zestawy (wołowina, wieprzowina, ryby, kaczka podawane z dodatkami), orientalne zupy. Obsługa jest dosyć liczna i sprawna. Czas oczekiwania na zamówione dania jest krótki.

Zamówione dania, to: sajgonki z mięsem jako przystawka, zupa krewetkowa oraz kaczka z ryżem.
Przystawka pod postacią trzech niewielkich sajgonek z mięsem była w sumie najbardziej udanym daniem. Cienkie i chrupiące ciasto otaczało całkiem smaczne mielone mięso, które jak dla mnie było jednak zbyt zbite. W mięsie znalazła się niewielka ilość warzyw. Sajgonki zostały podane z sosem i surówką z białej kapusty.


Zupa krewetkowa była poprawna. W sporej wielkości miseczce znalazł się płyn o mocno ostrym smaku z niewielką ilością warzyw, malutkich krewetek i płatkami glonów. Zupełnym nieporozumieniem było dla mnie wrzucenie do zupy kukurydzy, której słodki smak nijak się miał do smaku i zapachu glonów oraz owoców morza. Zupa została podana chłodna.


Danie główne, to chrupiąca pierś z kaczki (z założenia) podana na blanszowanych warzywach w słodko - kwaśnym sosie z białym ryżem i surówką. Blanszowane warzywa były chrupiące i smaczne. Surówka z białej kapusty była świeża. Spore zastrzeżenia mam jednak do pozostałych składników dania. Ryż był chłodny i mocno zbity. Ziarenka były posklejane ze sobą tworząc mało apetyczną masę. Mięso kaczki było chłodne i gumowate, a przez to po prostu mało smaczne. Porcja spora.


Przyznam szczerze, że z lokalu wyszedłem rozczarowany. Miałem nadzieję na spotkanie z pyszną kuchnią orientalną, a otrzymałem średniej jakości dania zbliżone poziomem do dań fastfoodowych. Można się najeść, jednak jak dla mnie: raczej nie polecam. 

Koszt posiłku (przystawka+zupa+danie główne+napój): 48 zł
 
Mandaryn Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html