NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


piątek, 14 października 2016

AL TEATRO GOLDONI VENEZIA, ITALY

Al Teatro Goldoni jest restauracją ukrytą w labiryncie wąskich, weneckich uliczek. Na pierwszy rzut oka mała i kameralna, ponieważ na parterze znajduje się ogromny bar i kilka małych, gęsto upakowanych stolików na 2-3 osoby. Do dyspozycji gości pozostaje jednak jeszcze piętro, gdzie spokojnie pomieszczą się grupy kilkuosobowe. Klimat lokalu stylizowany na włoską trattorię. Jasne ściany z minimalistycznymi dekoracjami, proste drewniane stoły i krzesła. 

Krótka karta dań zawiera dania kuchni włoskiej, głównie pizzę i makarony. Ceny umiarkowane. W lokalu pobierane jest obowiązkowe copperto w wysokości 2 euro za stolik, a nie za osobę. Obsługa jest dosyć liczna, a czas oczekiwania na zamówione dania krótki. Obsługa jest umiarkowanie uprzejma i raczej niezbyt przyjaźnie nastawiona do gości.

Zamówione dania, to dwa rodzaje pizzy: z grzybami oraz z włoską szynką prosciutto.W oczekiwaniu na zamówione dania otrzymaliśmy czekadełko pod postacią włoskich paluszków grissini, czyli drożdżowego pieczywa wypiekanego w formie średniej grubości pieczywa. Paluszki były kupione, a nie wypiekane w lokalu. Zostały podane bez żadnego sosu.


Obie pizze były bardzo smaczne. Ciasto było cienkie, dobrze wypieczone i chrupiące. W obu przypadkach przykryte cieniutką warstwą sosu pomidorowego oraz sera. Wersja z włoską szynką przykryta była dużą ilością jej plasterków. Szynka była doskonałej jakości. Wersja z grzybami, oprócz smacznych i soczystych pieczarek, miała również karczochy, oliwki i plasterki zwykłej szynki.
Koszt posiłku dla dwóch osób (dwie pizze + woda mineralna 1l): 38 euro.
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html