NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


czwartek, 13 października 2016

PIZZERIA DA TOTO WENECJA / VENEZIA, WŁOCHY

Wąskie uliczki Wenecji pełne są niezliczonych kramików, sklepików i restauracji. Szukając miejsca do zrobienia sobie przerwy w krążeniu po ulicznych labiryntach tego włoskiego miasteczka trafiliśmy do lokalu o nazwie Trattoria Pizzeria Da Toto.

Da Toto jest lokalem niewielkim, z małymi, gęsto upakowanymi stolikami. Jak na włoską trattorię wystrój jest trochę ponury. Wpływ mają na to: ciemne drewno na ścianach, ciemne drewniane meble oraz freski. Obsługa jest liczna, szybka i sprawna. Krótka karta, w której dominują makarony i różne odmiany pizzy. Ceny są przystępne. Podobnie jak w innych lokalach do rachunku doliczane jest obowiązkowe copperto w wysokości 2 euro za osobę.  W lokalu jest Wi-Fi, trzeba jednak poprosić o hasło.

Zamówione dania, to dwa rodzaje makaronu: carbonara oraz bolognese.
Makarony były przygotowane poprawnie. Ugotowane al dente, średniej grubości spaghetti podano z całkiem smacznymi sosami. Chociaż jak dla mnie były odwrócone proporcje, tzn. było za dużo makaronu w stosunku do małej ilości sosu. Starty parmezan został podany w osobnym naczyniu. Sos carbonara był lekko płynny i kremowy. Zawierał sporo kawałków smacznego, soczystego boczku. Sos bolognese był w smaku mocno pomidorowy, jednak jak dla mnie był za mało mięsny.

Zdecydowany minus za obsługę. Kelner policzył podwójnie copperto, a kiedy zwróciliśmy mu uwagę na ten fakt stwierdził, że pobieranie tej opłaty jest powszechne i rachunek jest prawidłowy. Dopiero po dłuższej chwili przyznał nam rację, że policzył podwójnie opłatę za serwis i zwrócił niesłusznie pobraną jej część.

Koszt posiłku dla dwóch osób (dwie porcje makaronu + napoje): 44 euro.
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html