NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 12 lutego 2017

Alioli Poznań... mogło być pysznie

Restauracja Alioli zachęciła mnie do wejścia tym, że był to jeden z nielicznych lokali w którym byli goście, pomimo późnej godziny w środku tygodnia. 

Lokal jest bardzo nowoczesny i neutralny, jeśli chodzi o wystrój. Znajdujący się naprzeciwko wejścia bar dzieli lokal na dwie części, W obu znajdują się drewniane stoły przykryte czarnymi obrusami i drewniane białe krzesła. W środkowej części lokalu znajdują się ogromne beczki służące jako stoliki do których dostawiono wysokie stołki barowe tworząc w ten sposób doskonałe miejsce do wypicia drinka lub piwa. Ściany w większości są białe i czarne. Miejscami pojawiają się tylko hiszpańskie akcenty: barwy flagi hiszpańskiej (czerwony i żółty) oraz fototapeta z tancerzami flamenco. W tle grała muzyka nie związana tematycznie z Hiszpanią.

Karta dań przykuwa uwagę dopracowaną szatą graficzną. Na laminowanej karcie formatu A3 mamy wyraźny podział na przystawki (cena 6-45 zł) wśród których znajdziemy m.in. pieczone jabłko z oliwkowym beszamelem czy owoce morza, dania z ryb (cena 25-65 zł), dania mięsne z wołowiny, wieprzowiny i drobiu (cena: 25-40 zł) oraz paella (cena 30-75 zł). Trochę dziwi dysproporcja w ilości przystawek w stosunku do ilości pozostałych dań. Obsługa jest dosyć sprawna, jednak na zamówione dania czeka się wyjątkowo długo.

Zamówione dania to przystawka pod postacią pimienios con brandada oraz paella z owocami morza.

Przystawka pojawiła się na stole po około 15 minutach. Zamówiłem typowe baskijskie danie pimienios con brandada. Średniej wielkości papryka pozbawiona skóry) została wypełniona doskonałym w smaku, bardzo delikatnym i puszystym kremem z dorsza. Subtelnie doprawiony krem o mocno rybnym smaku doskonale został przełamany lekko ostrym smakiem papryki. Danie doskonałe. Brakowało mi jedynie kromki pieczywa do kompletu.


Daniem głównym było arroz de marisco y solas czyli ryż po hiszpańsku serwowany z langustynkami, krewetkami, małżami, mulami oraz grzybami. Jest to typowe danie Kraju Basków w którym mule są łączone z grzybami. Danie było obłędne w smaku. Mocno intensywny aromat grzybów mieszał się w cudowny sposób z morskim aromatem muli. Ryż przygotowany był al dente.

Niestety, nie dane mi było jednak zjeść dania, ponieważ przy pierwszych kęsach zauważyłem, że dwie z muszli znajdujące się na talerzu były zamknięte (nie otworzyły się podczas gotowania), dodatkowo jedna z nich miała ukruszoną muszlę. Takie mule powinny być bezwzględnie usunięte z dania przed podaniem. W mojej ocenie taki błąd dyskwalifikuje kucharza. Dodatkowo, kiedy zgłosiłem ten fakt kelnerowi kucharz przyszedł do mnie i próbował mi wmówić, że takie mule są prawidłowe i nic się nie stało. Pozostawiam to bez komentarza.

Koszt posiłku dla jednej osoby (przystawka+palea+kawa): 73 zł
Adres lokalu: Poznań, Św. Marcin 51, tel.: 61 611 12 99Alioli Tapas Bar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html