NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


poniedziałek, 13 lutego 2017

BROVARIA POZNAŃ... nie tylko dobre piwo

Pod marką Brovaria kryje się mały lokalny browar, hotel oraz nowoczesna restauracja. Wszystkie trzy mają swoją siedzibę w odrestaurowanej XV w. kamienicy, zlokalizowanej na poznańskim Starym Rynku. Restauracja składa się z czterech sal, jedną z nich miałem okazję odwiedzić podczas swojego pobytu w Poznaniu. Bardzo nowoczesne, klubowe wnętrze z trochę za głośną muzyką.

Karta dań ma postać sztywnej składanej ulotki. Prosta i estetyczna, a przy tym bardzo czytelna. W menu znajdziemy: przystawki w cenie 25-36 zł (m.in. carpaccio z polędwicy wołowej, tatar z łososia, krewetki i małże św. Jakuba), zupy w cenie 12 zł (krem imbirowy, zupa z grzybami, czerwony barszcz) oraz  dania główne w cenie 38-64 zł (m.in. polędwiczki wieprzowe, stek z antrykotu, polędwica wołowa i kaczka). Obsługa jest szybka i sprawna, jak dla mnie jednak z wymuszoną uprzejmością. Czas oczekiwania na pierwsze z dań wyniósł ok. 15 minut.

Zamówione dania to zupa imbirowa oraz kaczka z dodatkami.

Zupa okazała się prawdziwym zaskoczeniem. Doskonała w smaku, o bardzo kremowej konsystencji, słodko - pikantna. Ciekawe połączenie smaków: imbiru, mango, kurczaka i oliwy, dodatkowo wzmocnione świeżo mielonym pieprzem. 


Danie główne to dwa pieczone udka kacze podane z poznańskimi pyzami, modrą kapustą i połówką pieczonego jabłka nadziewanego żurawiną. Mięso kaczki było doskonale przyprawione, soczyste i miękkie. Modra kapusta podana na ciepło była jedną z lepszych, jakie ostatnio jadłem. Poznańskie pyzy, czyli drożdżowe kluski na parze doskonale uzupełniały danie i bardzo dobrze smakowały z naturalnym sosem powstałym z pieczenia drobiu.Słodkie jabłko z żurawiną dopełniło doskonałego smaku dania.


Podsumowując można stwierdzić, że kuchnia w Brovarii się broni. Dania są smaczne, doskonale przygotowane i estetycznie podane. Szef kuchni nie sili się na przekombinowane dekoracje, ponieważ najważniejszy tutaj jest doskonały smak. Zdecydowanie polecam!

Koszt posiłku dla jednej osoby (zupa+danie główne + kawa): 73 zł
Adres lokalu: Poznań, Stary Rynek 74, tel.: 61 858 68 68


Brovaria Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html