NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


środa, 1 lutego 2017

Pizzeria Centro... baaaardzo daleko od włoskiego ideału

Pizzeria Centro znajduje się w jednym z budynków pasażu handlowego Hynka 65 zlokalizowanego w pobliżu kolejki SKM na gdańskiej Zaspie.  Lokal zachęca swoim wystrojem do tego, żeby wejść i złożyć zamówienie. Przez ogromne, przeszklone witryny widać wnętrze przypominające włoską trattorię. Jasne kafle na podłodze, jasne ściany, proste stoły i krzesła w tonacji jasnego drewna.

Pierwszy zgrzyt następuje w momencie kiedy otrzymuję kartę dań. Zadrukowane zwykłe kartki papieru związane tasiemką, które były już mocno zużyte nie zachęcają do złożenia zamówienia. Na pierwszej stronie wykaz ponad dwudziestu rodzajów pizzy. Gęsto zadrukowana strona w formacie: nazwa pizzy  + wykaz składników nie jest czytelna. Chwilę czasu zajmuje, zanim można się połapać w menu. Drugi zgrzyt następuje w momencie, kiedy pytam o skład jednej z pozycji. Kelnerka nie potrafi odpowiedzieć, jaki rodzaj szynki znajduje się w pizzy nazwanej Parma, która sugerowałaby szynkę włoską. Z pomocą przychodzi jej pizzaman, który wyjaśnia mi, że w tej pizzy znajduje się szynka szwarcwaldzka. O pozostałe już nie pytałem.Po 10 minutach na stole pojawiło się zamówione danie. Przyznam uczciwie: tak paskudnej pizzy nie jadłem dawno. Na placku o wielkości ok. 31 cm znalazł się sos pomidorowy, kilka kawałków jałowego w smaku kurczaka, kilka wielkich kawałków kolorowej papryki oraz ogromna ilość roztopionego sera, z którego wydzieliły się pod wpływem temperatury spore ilości tłuszczu. Całość została posypana marnej jakości mieszanką suchych ziół. Jedynym wyróżniającym się smakiem był smak papryki. Wszystkie składniki stworzyły nieapetycznie wyglądającą papkę. Wycenienie takiego dania na 19,50 zł pozostawiam bez komentarza. Jedyny plus za ciastko: idealnie cienkie i chrupiące, o dobrym smaku. 

Za takie pieniądze można zjeść prawdziwą włoską pizzę w kilku gdańskich lokalach. Widać, że danie jest robione z najtańszych, marnej jakości produktów. Zdecydowanie nie polecam.

Koszt posiłku (pizza + sok): 25 zł
Adres lokalu: Gdańsk, Hynka 65Pizzeria Centro Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html