NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 26 marca 2017

MĄKA I KAWA: doskonała pizza i makarony

Mąka i Kawa jest w tej chwili już sieciową restauracją specjalizującą się w daniach kuchni włoskiej: pizzy i makaronach. Gdyński lokal powstał w 2013 r, gdański otworzył się pod koniec 2016 roku w Centrum Handlowym Metropolia.

Mięliśmy okazję odwiedzić gdańską restaurację. Wchodząc do lokalu mijamy wielki piec do pizzy, którego miedziana kopuła przykuwa wzrok. Od razu też można wyczuć aromat czosnku i ciasta, które właśnie się wypieka w lokalu. Samo pomieszczenie jest utrzymane w raczej nowoczesnym klimacie: trzy rządy drewnianych stolików symetrycznie umieszczonych w przestrzeni lokalu z drewnianymi krzesłami, pod ścianą ławy zrobione z drewnianych desek. Na ścianach parę bibelotów ocieplających wnętrze.

Menu ma postać zalaminowanej karty o bardzo czytelnej i prostej szacie graficznej. Menu nie jest mocno rozbudowane: znajdziemy w nim sałatki, własnoręcznie robione włoskie kanapki panini, makarony i pizzę. Ceny są bardzo umiarkowane. Na pierwsze z zamówionych dań czekaliśmy ok. 10 minut.

Zamówione dania, to pizza z szynką parmeńską oraz dwa rodzaje makaronów.
W oczekiwaniu na zamówione dania otrzymaliśmy kilka kawałków doskonałego w smaku, włoskiego pieczywa, które fantastycznie smakowało z oliwą, która znajduje się na każdym stoliku. Czuć było w smaku, że oliwa jest doskonałej jakości.


Pierwsze z dań makaronowych, to klasyczna carbonara. Ta potrawa kuchni włoskiej złożona z makaronu oraz sosu powstałego na bazie jajek, czarnego pieprzu oraz boczku i żółtego sera była wybitna. Fantastyczny smak zawdzięczała dodatkowi guanciale (bardziej delikatny i maślany odpowiednik bekonu) oraz doskonałemu parmezanowi.


Drugie z dań makaronowych to alla matteo, czyli doskonały makaron maccheroni podany z kawałkami kurczaka, orzeszkami ziemnymi, mascarpone, rukolą i limonką. Duże soczyste kawałki mięsa doskonale smakowały z kremowym, serowym sosem. Trochę szkoda, że zamiast orzechów włoskich, które nadały by bardziej szlachetnego smaku zastosowano orzeszki ziemne. Ogólnie jednak danie bardzo smaczne.


Ostatnie danie, to klasyczna pizza, Doskonale wypieczone, chrupiące z wierzchu i miękkie w środku ciasto przykryte zostało sosem zrobionym na bazie pomidorów oraz pyszną szynką parmeńską. Całość posypano pysznym parmezanem. Danie doskonałe w smaku.


Wizyta w Maka i Kawa była bardzo udana. Restauracja używa doskonałych w smaku i wysokiej jakości produktów.  Nie oszczędza również na nich, co widać chociażby na przykładzie pizzy, zachowując przy okazji rozsądek w cenach dań. Zdecydowanie polecamy!

Koszt posiłku dla dwóch osób (makarony+pizza+napój): 96 zł
Adres lokalu: Gdańsk, Kilińskiego 4 (CH Metropolia), tel.: 533 383 334


Mąka i Kawa Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html