NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


sobota, 6 maja 2017

PERCHE NO... no, grazie

Perche No by San Marco jest niewielkim lokalem znajdującym się w jednej z bocznych uliczek  niedaleko gdyńskiego C.H. Batory. Bardzo kameralnym, bo zaledwie na kilka stolików. Jego wystrój ma niewiele wspólnego z włoską trattorią. Na jednej stronie znajduje się olbrzymia fototapeta, na przeciwległej ścianie pokrytej strukturą i szkliwioną mozaiką są drewniane okiennice imitujące okna. W centralnym punkcie znajduje się piec do pizzy. Obecność pieca w małym lokalu ma jeden minus: jest tam trochę za ciepło, ponieważ pomieszczenie nie jest klimatyzowane.

Karta dań jest bardzo krótka. W menu znajdziemy róże rodzaje pizzy (15-30 zł), sałatek (19-25 zł) oraz makaronów (19-38 zł). Lokal oferuje również dania obiadowe (m.in. filet z piersi kurczaka, smażone kalmary i krewetki z dorszem, polędwica wieprzowa) w cenie 31-47 zł.

Zamówione dania, to dwa rodzaje pizzy: Quattro Formaggi oraz Porcona.
Pierwsze z dań, to pizza Quattro Formaggi. Wierząc opisowi w karcie, zrobiona na bazie prawdziwych włoskich serów. Przyznam szczerze, że dla mnie to danie było mocno jałowe i nijakie w smaku. Jedynym, który miejscami się wybijał, to był smak sera pleśniowego. Pozostałe trzy smaki, jeśli faktycznie były jeszcze inne sery, stopiły się w jeden podobnie jak ser na placku.


Druga z propozycji to Porcona, w skład której weszły: ser mozzarella, włoska kiełbasa, pikantne salami, prosciutto sos pomidorowy. Również to danie mnie rozczarowało. Przede wszystkim szynka: uważam że nie ma nic bardziej niesmacznego i wizualnie nieatrakcyjnego w daniu, niż rozgrzana w piecu i zaparzona od gorącego sosu pomidorowego wędlina z wysuszonymi krawędziami. Podobnie zmasakrowane zostało salami. 


Zamówiłem dwie różne pizze, a otrzymałem praktycznie to samo: jakiś placek z mocno przeciętnym smakiem oraz mocno przeciętnym wyglądem. Jedynym pozytywnym składnikiem obu dań było ciasto: bardzo smaczne, dobrze wypieczone oraz idealnie chrupiące. Doskonale smakowało z oliwami smakowymi znajdującymi się na każdym ze stołów. Jednak to trochę za mało, żeby chcieć tam wrócić na smaczną neapolitańską pizzę.

Koszt posiłku (dwie pizze + napój): 62 zł
Adres lokalu: Perche No, Gdynia, ul. Władysława IV 11A, tel.: 515 370 038

Perche No Ristorante e Pizzeria Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html