NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


poniedziałek, 31 lipca 2017

AïOLI... doskonałe jedzenie i fajny klimat

AïOLI inspired by Gdańsk jest piętrowym lokalem znajdującym się w centrum gdańskiego Wrzeszcza. Wystrój jest nowoczesny i industrialny, pomimo tego jednak przytulny. Surowe ceglane ściany, wyglądające na niedokończone, widoczne liczne rury oraz stalowe lampy tworzą spójną całość. W centralnym punkcie znajduje się ogromny bar z alkoholami, a pod jedną ze ścian częściowo otwarta na salę kuchnia. Podczas mojej wizyty w lokalu grała głośna muzyka, która utrudniała rozmowę.

Menu ma postać dużej zalaminowanej karty. Pomimo tego, że gęsto zadrukowanej, to jednak bardzo czytelnej. Dania inspirowane są głównie kuchnią południa (Włochy, Hiszpania), jednak znajdziemy w nim również pozycje inspirowane Bliskim Wschodem. 

Karta dań jest podzielona na sekcje. Spośród tapas (cena: 24,90-39,90 zł) możemy wybrać m.in.: mezze, seafood czy antipasti. Na trochę większy głód można wybrać sałaty (cena: 24,90-31,90 zł), sandwiche i burgery (cena: 19,90-39,90 zł). Propozycja makaronów (cena: 21,90-36,90 zł) to m.in. tak ciekawe połączenia, jak sos pomidorowy na bazie Pelati + ser Anari, suszone pomidory + czosnek, kurczak + hiszpańskie chorizo czy gruszka + miód + ricotta. Równie ciekawa jest propozycja pizzy (cena: 19,90-34,90 zł) oferowanej w dwóch wielkościach, na cienkim cieście. Pośród dań głównych znajdziemy steki (cena: 36,90-59,90 zł) z siekanej wołowiny lub rostbefu oraz ryby i owoce morza (cena: 39,90 - 59,90 zł) pod postacią halibuta, karmazyna, muli oraz krewetek i kalmarów.   

Obsługa jest umiarkowanie szybka i sprawna. Na pierwsze z zamówionych dań czekałem około 15 minut. Dosyć długo też musiałem poczekać na zamówiony sok. W lokalu nie przewidziano żadnego czekadełka, które pozwoliłoby uprzyjemnić czas oczekiwania na realizację zamówienia i zaspokoić pierwszy głód.

Zamówione dania, to: pizza oraz makaron z owocami morza.
Pierwsze z otrzymanych dań, to pizza Prosciutto z mozzarellą, sosem pomidorowym na bazie włoskich pomidorów Pelati z bazylią i oregano, włoską długo dojrzewającą szynka Prosciutto Crudo, pomidorem, rukolą i oliwa włoską. Pizza oferowana jest w dwóch wielkościach, ja zamówiłem tę większą. Na drewnianej desce, na której podano danie, znalazł się sporej wielkości placek o owalnym i lekko nieregularnym kształcie, odbiegającym od klasycznego kształtu pizzy. Na cienkim, dobrze wypieczonym i chrupiącym oraz bardzo smacznym cieście pojawił się mocno pomidorowy w smaku sos oraz doskonale smaczne dodatki (ser, szynka, rukola).

Drugie z dań, to południowo-włoska odmiana świderków w kolorze czarnym, czyli makaron fusilli sepia podany z krewetkami i kalmarami przygotowanymi w sosie na bazie białego wina, masła, pomidorów cherry, czosnku, chilli z dodatkiem skórki z cytryny, naci pietruszki i parmezanu. Owoce morza zostały przygotowane al dente, podobnie jak makaron. Całe danie, o lekko winnym, słodkawo - kwaskowym smaku było bardzo wyborne w smaku. Trochę do kompletu zabrakło mi w daniu muli.

Wizyta w lokalu była bardzo udana. Zamówione dania były bardzo smaczne. Warto zwrócić też uwagę na umiarkowane ceny, szczególnie że jest to centrum znanej gdańskiej dzielnicy. Polecam zdecydowanie.

Koszt posiłku dla jednej osoby (pizza+pasta+sok): 68 zł
Adres lokalu: Gdańsk, Partyzantów 6, tel.: 511 277 667


 AïOLI inspired by Gdańsk Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html