NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


czwartek, 20 lipca 2017

KURT SCHELLER BISTRO KROMEROWO

Kromerowo, niewielka wieś znajdująca się przy drodze krajowej nr 16, została założona przez warmińskiego biskupa Marcina Kromera w połowie XIV w. Oprócz pięknych widoków oraz dwóch jezior (Dadaj i Tumiany) nie ma tu żadnych innych atrakcji. 

Przy tej drodze znajduje się sieciowa stacja benzynowa, a obok niej bar bistro sygnowany logo Kurta Schellera. Nowocześnie urządzone pomieszczenie z wygodnymi kanapami oraz dużymi stolikami pozwala na odpoczynek w czasie podróży. Integralną częścią lokalu jest również otwarta kuchnia, gdzie można zobaczyć jak przygotowywane są dania.


Karta dań ma postać drewnianej podkładki z zalaminowanymi karkami z wykazem dań. W menu znajdziemy kilka odmian sztandarowego dania narodowej kuchni szwajcarskiej, rösti. Jest to szwajcarski placek ziemniaczany, przygotowywany z podgotowanych, grubo startych ziemniaków, bardzo często ze stopionym serem na wierzchu, kiełbasą lub jajkiem. Placek (cena: 10 - 30 zł) jest serwowany z kilkoma dodatkami: wędzony łosoś i mus chrzanowy, mozarella i pesto bazyliowe, karkówka w sosie własnym. Na deser można zamówić  pain perdu, czyli delikatny francuski tost. Na zamówione danie czekaliśmy ok. 10 minut.

Zamówiliśmy dwie odmiany rösti: z karkówką w sosie oraz schabowym. Oba placki miały bardzo soczyste wnętrze oraz doskonale chrupiącą skórkę. Smak ziemniaków został wzmocniony cebulą oraz boczkiem. Karkówka podana w sosie własnym była soczysta i krucha. Delikatnie przyprawione mięso smakowało wybitnie. Schabowy, to sporej wielkości kawałek mięsa z delikatną i cienką panierką. W przypadku tego dania mięso również było soczyste i kruche.Warto delikatnie zboczyć z głównej trasy, żeby spróbować jak smakuje ten fenomenalny placek. Polecamy zdecydowanie.

Koszt posiłku dla dwóch osób (placek+napój): 58 zł
Adres lokalu: Kromerowo 29 (stacja BP), tel.: 882 133 777
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html