NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 13 sierpnia 2017

BAZAAR RESTAURANT&BAR GDYNIA

Bazaar Restaurant&Bar jest stosunkowo niedawno otworzonym gdyńskim lokalem, umiejscowionym przy ul. Świętojańskiej. Lokal jest bardzo jasny i przestronny, jednak w mojej ocenie brak mu spójnego konceptu. Z jednej strony mamy bowiem jasne i nowoczesne wnętrze, z drugiej ciężkie kryształowe żyrandole. 

Formuła lokalu jest tyleż nowatorska, co dosyć ryzykowna biorąc pod uwagę lokalizację lokalu i silną konkurencję. Moja wizyta miała miejsce pod koniec czerwca bieżącego roku. Według konceptu lokal serwuje wyłącznie dania wegetariańskie, zatem już na starcie traci sporą rzeszę mięsożernych klientów. Dodatkowo lokal serwuje tylko jeden zestaw obiadowy, codziennie inny, złożony z zupy, dania głównego i deseru. Przyznam uczciwie, że zdecydowałem się pozostać w lokalu wyłącznie dlatego, że byłem ciekawy jak Szef Kuchni chce jednym wegetariańskim zestawem obiadowym konkurować z licznymi w okolicy restauracjami oferującymi zdecydowanie większy wybór. Warto też wspomnieć, że lokal jest czynny w godzinach 11-17.

Zamówione przeze mnie dania, to krem paprykowo-marchewkowy, gnocchi jaglane ze szpinakiem i rukolą oraz krem kokosowo-pomarańczowy.

Podane tego dnia dania były lekkie i smaczne, w sam raz na gorące czerwcowe popołudnie. Zupa słodko - pikantna, wzmocniona aromatem czosnku, cebuli i tymianku była bardzo smaczna. Zabrakło mi pieczywa do zupy. Danie główne, dzięki dodatkowi szczypiorku, czosnku, oregano i słonecznika było również wyjątkowo smaczne. Deser był ukoronowaniem doskonałego w smaku obiadu. Nie wiem jednak czy w przyszłości brałbym ten lokal pod uwagę jako planowane miejsce na zjedzenie posiłku w sytuacji, kiedy zaskoczeniem jest to, co akurat zostanie podane na stole.Lubię być zaskakiwany smakiem i formą podania dania, jednak niekoniecznie tym, co muszę zamówić.

Koszt posiłku dla jednej osoby (zupa, danie główne, deser, lampka wina): 29 zł.
Adres lokalu: Gdynia, ul. Świętojańska 49, tel.: 881 730 114

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html