NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 1 października 2017

POWROTY: spotkanie z kuchnią Południa w AIOLI Gdańsk

AïOLI inspired by Gdańsk jest piętrowym lokalem znajdującym się w centrum gdańskiego Wrzeszcza. Wystrój jest nowoczesny i industrialny, pomimo tego jednak przytulny. Surowe ceglane ściany, wyglądające na niedokończone, widoczne liczne rury oraz stalowe lampy tworzą spójną całość. W centralnym punkcie znajduje się ogromny bar z alkoholami, a pod jedną ze ścian częściowo otwarta na salę kuchnia. Podobnie jak podczas mojej pierwszej wizyty również i tym razem muzyka grała zadecydowanie za głośno, zatem nie można było swobodnie rozmawiać..

Menu ma postać dużej zalaminowanej karty. Pomimo tego, że gęsto zadrukowanej, to jednak bardzo czytelnej. Dania inspirowane są głównie kuchnią południa (Włochy, Hiszpania), jednak znajdziemy w nim również pozycje inspirowane Bliskim Wschodem. 

Karta dań jest podzielona na sekcje. Spośród tapas (cena: 24,90-39,90 zł) możemy wybrać m.in.: mezze, seafood czy antipasti. Na trochę większy głód można wybrać sałaty (cena: 24,90-31,90 zł), sandwiche i burgery (cena: 19,90-39,90 zł). Propozycja makaronów (cena: 21,90-36,90 zł) to m.in. tak ciekawe połączenia, jak sos pomidorowy na bazie Pelati + ser Anari, suszone pomidory + czosnek, kurczak + hiszpańskie chorizo czy gruszka + miód + ricotta. Równie ciekawa jest propozycja pizzy (cena: 19,90-34,90 zł) oferowanej w dwóch wielkościach, na cienkim cieście. Pośród dań głównych znajdziemy steki (cena: 36,90-59,90 zł) z siekanej wołowiny lub rostbefu oraz ryby i owoce morza (cena: 39,90 - 59,90 zł) pod postacią halibuta, karmazyna, muli oraz krewetek i kalmarów.   

Obsługa jest niezbyt szybka i sprawna. Tutaj również niewiele się zmieniło do od mojej ostatniej wizyty w lokalu. Na pierwsze z zamówionych dań czekałem ponad 25 minut. Dosyć długo też czekałem na zamówione napoje. W lokalu nadal nie jest podawane żadne czekadełko, które pozwoliłoby uprzyjemnić czas oczekiwania na realizację zamówienia i zaspokoić pierwszy głód.

Zamówione dania, to przystawka pod postacią owoców morza w panierce panco, halibut z dodatkami i deser.


Przystawka, to krążki kalmarów i krewetki usmażone w japońskiej panierce panco podane z dwoma sosami (aioli i aioli raita) i kawałkami piady. Kalmarów było bardzo dużo, krewetek znikoma ilość. Panierka i smażenie na tłuszczu zdecydowanie zdominowały smak owoców morza. Włoskie pszenne pieczywo piada było trochę wysuszone i twardawe. Ogólnie było to najsłabsze danie dzisiejszej kolacji.


Danie główne, to kawałek fileta z halibuta podany z risotto sepia z dodatkiem kalmarów i przygotowanego w perfekcyjny sposób szpinaku oraz fenkułem, czyli koprem włoskim. Delikatne w smaku i bardzo soczyste mięso ryby przygotowane sauté oraz jędrnych kalmarów zostało przełamane delikatnym anyżkowym smakiem kopru włoskiego, lekkością białego wina oraz intensywnością kolendry, czosnku, chilli i limonki. Całość smakowała fantastycznie.


Doskonały w smaku deser był ukoronowaniem dobrej kolacji. Bardzo lekki i po prostu pyszny.


Kolejna wizyta potwierdziła, że w lokalu można smacznie zjeść. Zdecydowanym atutem AIOLI są doskonałe ryby oraz klasycznie przygotowane owoce morza. Kuleje za to serwis, który zdecydowanie jest do poprawy. Pomimo tego jednak, lokal polecamy.

Koszt posiłku (przystawka + danie główne + deser): 109 zł
Adres lokalu: Gdańsk, Partyzantów 6, tel.: 511 277 66

 AïOLI inspired by Gdańsk Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html