NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 7 stycznia 2018

TAM GDZIE ZAWSZE... doskonała kuchnia włoska

Tam Gdzie Zawsze, to niewielki lokal umiejscowiony w nowym centrum mieszkalno-usługowym Chmielna Park w Gdańsku. Kilka prostych w formie drewnianych stołów i krzeseł oraz jasne kolory ścian nawiązują klimatem do włoskiej trattorii. Na każdym ze stołów znajduje się butelka z doskonała w smaku oliwą. W tle gra włoska muzyka popowa, a w lokalu unosi się cudowny zapach pieczonej pizzy. 

Menu ma postać dużej kolorowej, laminowanej karty. Jest bardzo ładnie opracowana graficznie i czytelna, a żywe kolory przyciągają wzrok. W karcie znajdziemy dania kuchni włoskiej. Spośród przystawek (cena: 14-38 zł) można wybrać, m.in.: owoce morza w kilku postaciach lub klasyczną bruschettę. Propozycja zup (cena: 12-14 zł) to, m.in.: krem z pomidorów, cebulowa z jalapeno lub rosół drobiowy z pierożkami fagottini. Dania główne (cena: 28-39 zł) to, m.in.: burger wołowy, buła farmera z mostkiem wołowym oraz filet z halibuta. Zdecydowanie w karcie dominują pizze (cena: 18-72 zł), które są podawane w trzech rozmiarach. Można zamówić danie w klasycznym wymiarze 30/40 cm lub mega pizzę 70 cm. W karcie znajdziemy również dania z makaronu i ryżu (cena: 22-36 zł). Obsługa jest szybka i sprawna. Na pierwsze z zamówionych dań czekaliśmy jednak ponad 25minut. Trochę szkoda, że przy tak długim czasie oczekiwania nie pomyślano o tym, żeby dawać gościom czekadełko pod postacią chociażby kawałków pieczonego ciasta od pizzy z oliwą.


Zamówione dania, to: bruschetta z pomidorami i owoce morza w sosie salsa jako przystawki, rosół i krem pomidorowy oraz dwa rodzaje pizzy w rozmiarze 40 cm.

Bruschetta z pomidorami to dwa kawałki włoskiego pieczywa polanego oliwą i posypanego ziołami, podanego z doskonałymi w smaku, pokrojonymi w kostkę pomidorami oraz wysokiej jakości pokruszonym parmezanem. Pieczywo smakowało obłędnie.


Mix owoców morza, to 3 krewetki królewskie, 3 duże małże i 6 sztuk muli podanych w mocno pomidorowym w smaku, słodko - pikantnym sosie z dodatkiem parmezanu oraz grzankami ziołowymi z oliwą. Owoce morza były przygotowane perfekcyjnie. Salsa, pomimo tego że mocno pikantna, zachowała swój pomidorowy smak, który dodatkowo został wzmocniony dużą ilością aromatycznego czosnku i cebulą. Nie zabiła również swoją pikantnością smaku owoców morza. Grzanki mogły by być odrobinę bardziej chrupiące.


Pierwsza z zup, to doskonały w smaku rosół drobiowy, intensywny i aromatyczny, podany z włoskimi pierożkami fagottini. Pierożki były bardzo smaczne i przygotowane perfekcyjnie. Druga z zup, to aromatyczny i gęsty krem pomidorowy, podany z kawałkami mozzarelli i pangrattato z dodatkiem oliwy bazyliowej. Pangrattato, czyli grubo tarta bułka, wymieszana z oliwą ciekawie przełamywała naturalnie pomidorowy smak kremu.Dania główne, to dwie pizze o średnicy 40 cm. Cechą wspólną obu dań było bardzo smaczne i doskonale wypieczone ciasto, które przykrywał sos zrobiony ze zredukowanych pomidorów. Pizza mięsna przykryta była bardzo smacznym salami, kawałkami soczystego i dobrze doprawionego kurczaka oraz plastrami bardzo delikatnego i soczystego mięsa z mostka, które swój smak i aromat zawdzięczało wcześniejszemu marynowaniu. Druga pizza, bardziej klasyczna, podana została z doskonałą w smaku szynką włoską.Wizyta w lokalu była wyjątkowo udana. W smaku każdego z dań czuć było, że zostały przygotowane z wysokiej jakości produktów. Każde z dań było intensywne i aromatyczne od ziół. Jedyne, do czego można się  przyczepić w lokalu, to niezbyt czyste ściany przy stoliku, przy którym siedzieliśmy oraz długi czas oczekiwania na realizację zamówienia bez żadnego czekadełka. 

Koszt posiłku dla dwóch osób (przystawka+zupa+pizza 40 cm+napój): 166 zł
Adres lokalu: Tam Gdzie Zawsze, Gdańsk, Chmielna 72, tel.: 608 132 494


Restauracja Tam Gdzie Zawsze Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html