NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


sobota, 27 stycznia 2018

TEKSTYLIA... przytulnie i smacznie

Tekstylia zlokalizowana jest w centrum Głównego Miasta w Gdańsku. Bardzo duży lokal jest nowoczesny, a przy tym klimatyczny. W wystroju wnętrza jest dużo elementów nawiązujących do nazwy lokalu, związanych z krawiectwem. Obecna lokalizacja restauracji jest nową. Wcześniej lokal znajdował się po przeciwnej stronie ulicy w miejscu, gdzie przed restauracją przez wiele lat znajdował się sklep tekstylny. Nazwa lokalu nawiązywała do tego sklepu.


Menu ma postać dużej, laminowanej karty. Mocno zadrukowanej, o ubogiej szacie graficznej, jednak czytelnej. W karcie dań znajdziemy kilka przystawek (cena: 19-35 zł) pod postacią m.in. tatara z łososia wątróbki drobiowej czy krewetek, trzy klasyczne zupy (cena: 13-17 zł), makarony (cena: 24-35 zł) oraz spory wybór dań głównych (cena: 27-38 zł). Tutaj mamy do wyboru, m.in.: pulpety z polędwicy z dorsza, grillowanego stek z łososia, klopsiki cielęce w sosie koperkowym, karkówkę z dzika czy dania z drobiu (kurczak, kaczka, gęsina).

Zamówione dania, to: przystawka pod postacią krewetek, zupa rybna, karkówka z dzika i deser.

Krewetki były bardzo chrupiące. Podano je w sposób klasyczny: usmażone na maśle z czosnkiem z odrobiną papryczek chilli. Lekko pikantny, słodki sos był doskonały.


Gdańska zupa rybna, to sporej wielkości porcja lekko gęstego wywaru z dodatkiem słodkich pomidorów, dużej ilości kawałków soczystej ryby oraz warzyw.  Dodania podano zwykłą suchą kajzerką.


Danie główne, to sporej wielkości porcja karkówki z dzika podanej z ziemniaczanymi kluseczkami oraz kapustą czerwoną z dodatkiem rodzynek i jabłka. Mięso było bardzo soczyste i smaczne. Jego smak został wzmocniony ciemnym sosem pieczeniowym oraz przełamany słodką kapustą. 


Deser, to gałka loda podana z bitą śmietaną oraz sosem owocowym. Smaczna klasyka.


Wizyta w lokalu była udana. Dania były bardzo smaczne, a porcje całkiem spore. Jedyna, do czego można mieć zastrzeżenia, to mało finezyjne podanie dań. Jako że potrawy się je również oczami, jest to element który zdecydowanie powinien zostać poprawiony.

Koszt posiłku dla jednej osoby (przystawka+danie główne+deser+napój): 119 zł
Adres lokalu: Gdańsk, Szeroka 11/13, tel.: 58 304 77 63Restauracja Tekstylia Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html