NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


środa, 15 sierpnia 2018

GOŚCINIEC HILARY... dla przyjaciół... smaczna kuchnia regionalna

Przy jednym ze zjazdów z głównej trasy przelotowej na Warszawę, w okolicach Pruszcza Gdańskiego, znajduje się restauracja Gościniec dla Przyjaciół. Wystrój lokalu jest bardzo domowy i przytulny. Stylizowany na wiejską kaszubską checz. Wewnątrz dużo drewna, drewniane masywne meble oraz bibeloty. Tuż przy wejściu znajduje się lada chłodnicza, w której znajdują się regionalne produkty do kupienia na wynos.

Karta dań jest bardzo estetycznie wydana. Dwustronnie wydrukowana, kolorowa broszura ma bardzo prosty i czytelny układ. Menu jest proste. Znajdziemy w nim sporo dań regionalnych. Propozycja przystawek (cena: 7-45 zł), to m.in. smalec z boczkiem podany na kromkach wiejskiego chleba, deska staropolska (miks swojskich wędlin) oraz szynka z własnej wędzarni. Zupy (cena: 10-15 zł), to m.in.: rybna pikantna lub z pulpetami, rosół oraz borowikowa. Dania główne zostały podzielone na mięsne i rybne. W przypadku dań rybnych (cena: 32-46 zł) można wybrać pstrąga w kilku postaciach, sandacza i halibuta. Dania mięsne (cena: 25-42 zł), to m.in.: DeVolaille, kotlet ze schabu lub karkówki, polędwica wieprzowa lub cielęca oraz placek po cygańsku. W karcie znajdują się też pierogi domowej roboty (cena:  18-29 zł), m.in.: z owocami sezonowymi, z kapustą i grzybami oraz cielęciną.

Obsługa jest szybka i sprawna. Dania zamawia się przy ladzie, natomiast są one później przynoszone do stolików przez kelnerów. Na zamówione danie czekaliśmy ok. 30 minut przy pełnym obłożeniu lokalu.Zamówione dania, to: bulion rybny, zupa borowikowa, pstrąg z dodatkami oraz pierogi z cielęciną.Zupy były doskonałe w smaku. Rybna, to intensywny w smaku i aromatyczny bulion podany z kawałkami łososia oraz warzywami. Dodatek grzybów leśnych ciekawie przełamywał słodko-pikantny smak dania.

Borowikowa, to gęsta zupa zaciągnięta naturalną śmietaną o mocnym i wyraźnym smaku grzybów. Lekko pikantna, podana z dużą ilością sporych kawałków borowików oraz siekanym koperkiem smakowała doskonale.


Pierwsze z dań rybnych, to sporej wielkości filet z sandacza usmażony i podany z gęstym, śmietanowym sosem z dodatkiem borowików. Ryba była świeża, soczysta i smaczna. Doskonale smakowała z grzybowym sosem i ugotowanymi klasycznie ziemniakami.


Drugie z dań, to klasycznie podany filet z pstrąga z dodatkiem frytek i surówek sezonowych. Ryba została przygotowana w sposób perfekcyjny. Doskonale smakowała ze świeżo przygotowanymi frytkami. 


Kolejnym daniem były pierogi z cielęciną podane w śmietanowym sosie z dodatkiem borowików i kurek. Ciasto pierogów było cienkie, jednak trochę zbyt twarde. Mięso w farszu było bardzo soczyste, grubo zmielone i wymieszane z odrobiną bulionu rosołowego. Całość smakowała doskonale.Wizyta w lokalu była wyjątkowo udana. Porcje są naprawdę solidne, a ceny przystępne. Dania przygotowane ze świeżych produktów smakowały doskonale. Polecamy zdecydowanie!

Koszt posiłku dla dwóch osób (zupa+danie główne+napój): 159 zł
Adres lokalu: Kleszczewo, Gdańska 1, tel.: 58 682 83 81


Gościniec Dla Przyjaciół Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html