NASI PARTNERZY

ASI PARTNERZY:


niedziela, 9 września 2018

PAN KOTOWSKI... smaczna kuchnia ukraińska

Pan Kotowski, to nazwa lokalu znajdującego się niedaleko Parku Oliwskiego w Gdańsku. W podziemiach jednej z oliwskich kamienic znajduje się przytulny i klimatyczny lokal. Wygodne siedziska rozlokowane wzdłuż ścian, sporo bibelotów oraz tematyczna muzyka w tle sprawiają, że w restauracji spędza się miło czas.

Karta dań ma postać estetycznie wydanej, kolorowej książeczki. Dania są ułożone tematycznie, zatem łatwo jest dokonać wyboru. W karcie znajdziemy dania charakterystyczne dla kuchni ukraińskiej. Propozycja przystawek (cena: 16-40 zł), to m.in. słonina podana w kliku wariantach oraz pasztet z wątroby kurczaka. Zupy (cena: 12-17 zł), to m.in. solanka, ucha rybacka oraz zupa ukraińska z klockami. Dania główne (cena: 21-45 zł) zostały podzielona na rybne i mięsne. Dania rybne, to m.in. dorsz zapiekany z ziemniakami, rybne kotlety i pstrąg pieczony. Dania mięsne, to m.in. kręczenyki z mięsem wieprzowym i grzybami, duszone żeberka oraz ziemniaki faszerowane mięsem i grzybami. Dodatki do dania głównego są dodatkowo płatne. Osobną grupę dań stanowią ręcznie lepione pierożki ukraińskie (cena: 18-24 zł) wypełnione wątróbką z kurczaka, kapustą z grzybami, szpinakiem z kurczakiem, dorszem z łososiem oraz z owocami. Można również zamówić galuszki po połtawsku z mięsem wołowym lub wieprzowym oraz pieróg ukraiński typu calzone wypełniony grzybami, mięsem z kurczaka oraz kiełbasą domową.

Obsługa jest szybka i sprawna. Na pierwsze z zamówionych dań czekaliśmy ok. 15 minut. Podczas oczekiwania realizację zamówienia nie otrzymaliśmy żadnego czekadełka.

Zamówione dania, to barszcz ukraiński podany z pampuszkami drożdżowymi i kwaśną śmietaną, pierogi w kilku smakach oraz deska złożona z gałuszek, zraza ziemniaczanego z grzybami i gryczanki. Barszcz ukraiński, to zupa która, jak większość ukraińskich zup, została  przygotowywana na tłustym mięsnym wywarze z dodatkiem sało, czyli solonego boczku. W zupie znalazły się buraki, przecier pomidorowy, pomidory, kapusta, fasola i papryka czerwona. Do zupy podano kwaśną śmietanę i pampuszki, czyli ukraińskie drożdżowe bułeczki z czosnkiem i pietruszką. Danie było bardzo smaczne.Kolejnym daniem były pierogi w różnych smakach. Małe pierożki ze średniej grubości ciasta wypełnione były kapustą i grzybami, smacznymi gotowanymi ziemniakami, mięsem oraz dorszem z dodatkiem łososia. Naszym zdecydowanym faworytem były pierogi wypełnione farszem rybnym. Najmniej udanym pierogiem był ten wypełniony mięsem. Było ono trochę suche i jałowe w smaku.


Daniem głównym były gałuszki z mięsem wieprzowym i drobiem, zrazy ziemniaczane z grzybami oraz gryczanki. Kotlet ziemniaczany był bardzo lekki i puszysty. Wypełniony farszem pieczarkowo-cebulowym smakował doskonale. Pampuchy wypełnione mielonym mięsem również miały ciekawy smak. Grubo siekane kotlety drobiowe i wieprzowe były bardzo smaczne i mocno sycące. Najmniej udanym elementem były warzywa. Pomidory były bardzo soczyste i słodkie. Podane jednak bez grama soli straciły mocno na smaku. Podobnie jak sałata podana bez soli czy winegretu.


Wizyta w restauracji była bardzo udana. Ogólnie rzecz biorąc dania były bardzo smaczne. Porcje były naprawdę spore, a ceny przystępne. Na uwagę zasługiwała również bardzo miła i przyjazna obsługa. Zdecydowanie polecamy!

Koszt posiłku dla dwóch osób (przystawka+zupa+danie główne+napój): 135 zł
Adres lokalu: Gdańsk, Stary Rynek Oliwski 7a, tel.: 58 710 72 37Pan Kotowski Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

1 komentarz:

  1. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

    Giaonhan247 chuyên dịch vụ mua vòng tay pandora cũng như gửi hàng đi canada về VN cũng như chia sẻ cách gửi thư đi mỹ và dịch vụ gửi thuốc lá đi mỹ cũng như tư vấn gửi quà đi mỹ uy tín, giá rẻ.

    OdpowiedzUsuń

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html