NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 7 października 2018

POWROTY: Bagażownia Zynera w Sopocie, nadal doskonałe dania

Bagażownia zlokalizowana jest na terenie sopockiego dworca PKP,  w odrestaurowanym zabytkowym budynku dawnej bagażowni. W małym i bardzo przytulnie urządzonym lokalu znalazły się m.in. meble sprowadzone z rzymskiego dworca Roma Termini, a także rekwizyty nawiązujące do kultury żydowskiej. W tle grała muzyka klezmerska, która dopełniała klimatu.

Menu restauracji również nawiązuje do tradycji żydowskiej, chociaż nie jest koszerne. Ładnie wydana karta dań, w postaci książeczki,  zawiera sporą ilość pozycji. Dania są czytelnie pogrupowane, a samo menu ma bardzo przejrzysty układ. Spośród licznych przystawek (cena: 16-39 zł) można wybrać, m.in: tatara z avokado, tatara Moryca ze śledzia, wątróbkę gęsią w malinach czy gęsi pipek. Propozycja zup (cena: 16-19 zł), to rosół po żydowsku, bulion rybny z Odessy czy barszcz z Birobidżanu. Dania główne (cena: 25-59 zł) to, m.in.: izraelska szakszuka w kilku wariantach, kaczka w kilku odsłonach, tradycyjny żydowski pierożek kreplach, ryby i cielęcina. Warto zwrócić uwagę również na napoje: kawa po turecku ze śliwowicą i czosnkiem oraz herbata z czosnkiem nie są często spotykane w lokalach.

Obsługa jest wyjątkowo szybka i sprawna. Kelnerka była uśmiechnięta i zainteresowana gośćmi. Potrafiła również doradzić w wyborze dań i zarekomendować je odpowiednio. Na pierwsze z zamówionych dań czekaliśmy ok. 20 minut. W czasie oczekiwania na zamówione dania otrzymaliśmy macę w charakterze czekadełka. Kelnerka poinstruowała nas również, jak mamy przygotować swoje napoje dodając do nich ząbek świeżego czosnku. Wrażenia smakowe były mocno zaskakujące.

Zamówione dania, to: śledź i tatar w charakterze przystawek, barszcz z Birobidżanu i zupa rybna z Odessy, sznycel wiedeński i gicz jagnięca.


Pierwsza z przystawek, to warkocz ze śledzia podany z cząstkami mandarynek i sałatką z ogórka, jabłka i cebuli. Śledź był bardzo mięsisty i smaczny.  Pikantna sałatka i słodkie owoce doskonale wzbogacały smak ryby. Druga z przystawek, to tatar wołowy podany z klasycznymi dodatkami: ogórkiem i cebulą. Mięso było bardzo puszyste i doskonałe w smaku.Zupy były doskonałe w  smaku. Zupa rybna z Odessy o mocnym i intensywnym aromacie rybnym, miała w sobie dużo kawałków smacznego dorsza. Delikatnie pikantna, lekko słodkawa, smakowała doskonale. Obok sporej wielkości kawałków ryby w zupie znalazły się też kluski. Barszcz z Birobidżanu miał doskonały, słodko-pikantny smak. W zupie znalazło się sporo kawałków soczystej i miękkiej wołowiny, dużo warzywa oraz czerwona fasola.Sznycel wiedeński, czyli pierwsze z dań głównych,  został podany z opiekanymi ziemniakami i kapustą kiszoną. Kotlet cielęcy był sporej wielkości. Przygotowano go klasycznie z dodatkiem soli i pieprzu. Nie został jednak usmażony na maśle, przez co delikatne mięso straciło trochę na smaku. Panierka była wilgotna i nie odchodziła od mięsa. Ziemniaki opieczone w ziołach smakowały doskonale. Kapusta kiszona nie była przekwaszona.


Gicz jagnięca była bardzo soczysta i delikatna w smaku. Sałatka z ogórków kiszonych podana z cebulą i sosem na bazie miodowej musztardy doskonale przełamywała delikatny smak mięsa. Sos kminkowy do mięsa był lekko pikantny, a przez to ciekawie wzmocnił smak jagnięciny.

Wizyta w Bagażowni była bardzo udana. Zaproponowane przez kelnerkę dania były wyjątkowo smaczne, porcje solidne, a ceny wyjątkowo przystępne. Niewątpliwie jest to jedna z kulinarnych perełek na mapie trójmiejskiej gastronomii. Zdecydowanie polecamy!

Koszt posiłku dla dwóch osób (przystawka+zupa+danie główne+napoje): 234 zł
Adres lokalu: Sopot, Dworcowa 7, tel.: 516 606 060 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html